Заказать консультацию

Тел.: +380 (98) 111-83-87
Тел.: +380 (95) 853-63-64
Контактна особа:
Решетнік Юрій Вікторович
Адреса: Україна 31104
Старокостянтинів
Email: bioplyus.com.ua@gmail.com 

ru ua
Інструкція з розведення черв'яка
В умовах саду, дачі, особистого підсобного господарства

Запитання та відповіді

 Найпопулярніші питання при купівлі хробаків.

1.Яка вартість сім'ї хробаків?

Вартість сім'ї червоних каліфорнійських черв'яків, Старателів і Дендробена Венета вказана в каталозі «Продукція». Ціна залежить від того, скільки сімей Ви замовляєте. При купівлі двох і більше сімей, постійним покупцям, учасникам АТО, людям, що переїхали з Донецької і Луганської області, а також тим, які купують черв'яків повторно. - ЗНИЖКИ.

2.Доставка хробаків і коконів

Самовивіз з міста Староконстантинова Хмельницької області або перевізником Нова пошта. Вага посилки (1-2 сім'ї) - 5 кг.Це забезпечує по тарифам Нової пошти мінімальну вартість доставки.В будь-яку точку України термін доставки не більше 1,5 суток.Також доставляємо кокони хробаків за кордон - НЕДОРОГО!В зимовий період черв'яків надсилаємо в утеплених упаковках  Влітку при температурі повітря більше +30о  субстрат з хробаком охолоджуємо до температури +15о і при необхідності в посилка кладемо пляшку з льодом, що забезпечує доставку життєдієвого та продуктивного хробака

3.Чи надсилаєте інструкцію по розмноженню та утриманню хробаків?

Так. Інструкцію по розведенню та утриманню черв'яків в домашній умовах ми вкладаємо при відправці в кожну посилку. За необхідністю проводимо фото і відеоконсультації.

4. Який краще купити черв'як для риболовлі?

Для дрібної і середньої рибки краще підходить червоний каліфорнійський хробак, а на велику рибу - ми пропонуємо Дендробену Венета. Черв'яка для риболовлі фасуємо у баночки по 20 - 25 грам. У міста: Рівне, Житомир, Луцьк, Хмельницький, Вінницю, Кам.-Подольский, Чернівці - можлива відправка автобусом.

5 . Який клас черв'яків кращий : "каліфорнійський" або "старатель"?

Характеристика черв'яків (швидкість переробки органіки і розмноження, збільшення поголів'я і приріст біомаси) більшою мірою залежить від оптимальних умов утримання і поживності кормів, а також від технології і навичок кваліфікації персоналу.

6 .З чого складається сім'я черв'яків?

Сім'я - це маточне поголів'я черв'яків, яке налічує не менше 2000 особин. Сюди входять усі покоління хробаків: дорослі особини, мальки і кокони в процентному співвідношенні.Наявність усіх поколінь хробаків і коконів забезпечують кращу адаптацію хробаків до переходу на новий субстрат та зменшує його стресовий стан  при транспортуванні.

7. Якою має бути вологість і температура субстрату, і як визначити?

Оптимальна вологість субстрату - не менше 60-80% Визначаємо за допомогою спеціального приладу для виміру вологості, температури і кислотності. Якщо такого немає, тоді вологість можна визначити при стискуванні грудки субстрату в руці. Оптимальна температура субстрату 20-25оС. При температурах від 8оС хробак впадає в сплячку, при температурі 30оС і вище черв'як може загинути.

8.Чи треба зворушувати субстрат з черв'яком?

Обов'язково. Хробаки потребують кисню. Тому субстрат потрібно зворушувати. Після досягнення товщини шару субстрату близько 20 см і більше необхідно проводити проколювання гряди. Це можна робити за допомогою дерев'яного кілочка або спеціальними вермикомпостними вилами.

9.Как проводити вибірку черв'яків?

Для того, щоб вибрати черв'яків з ящика, їм дають поголодувати декілька днів, а потім ставлять на нього ящик зі свіжим кормом. Якщо це гряда, то також декілька днів черв'яка не годують, а потім кладуть на верх гряди свіжий субстрат. Черв'як туди залізе і через 2-3 дні верхній шар субстрату з черв'яком зняти.

10. Скільки субстрату переробить черв'як за добу?

За одну добу черв'як переробить масу компосту рівну власній вазі. Але це, як правило, поширюється, коли черв'як росте. Потім він споживає менше корму на одиницю ваги.

11.Чи можуть зимувати черв'яки на вулиці?

Можуть і це не питання виживання. При температурі нижче 8оС субстрату, в якому вони живуть, черв'яки практично перестають розмножуватися. При цьому ,щоб отримати максимальний приріст поголів'я хробаків необхідно забезпечувати температуру субстрату 20-25оС