Заказать консультацию

Тел.: +380 (98) 111-83-87
Тел.: +380 (95) 853-63-64
Контактна особа:
Решетнік Юрій Вікторович
Адреса: Україна 31104
Старокостянтинів
Email: bioplyus.com.ua@gmail.com 

ru ua
Інструкція з розведення черв'яка
В умовах саду, дачі, особистого підсобного господарства

Розведення та вирощування дощових червяків в домашніх умовах

Розведення та вирощувавання дощових червяків в домашніх умовах.

Якщо Вас зацікавило розведення та вирощування дощових червяків в домащніх умовах, до цього питання необхідно підійти з відповідальністю. Червяків необхідно купляти в спеціалізованих вермигосподарствах разом  з його рідним субстратом.Хробаки мають бути червоного кольору, рухливі, а у субстраті мають бути кокони та молоді червячки 

Перед тим, як купити червяків необхідно заздалегідь приготувати для них місце.Можна використовувати деревяні ящики висотою 30-40 см обємом від 0,5 до 1,0 м3, також можна використовувати гряди та компостні кучі. Ящики розміщають у підсобних приміщеннях, температура повітря в яких від 16 до 24 градусів (в гаражах, підвалах,хлівах,горищах,теплицях) .

Розведення та вирощування дощових червяків в домашніх умовах позволяє отримувати біогумус круглий рік. Взимку червяків необхідно підгодовувати харчовим відходами.

Основні стадії виготовлення БІОГУМУСУ- вермикомпост

1. Підготовка компосту.

Приготувати найбільш споживний субстрат можна з перегною сільськогосподарських тварин та помету домашніх птахів, який пролежав на фермах чи птахофабриках не менше 6 місяців.Покращити якість компосту можна за рахунок додавання до  нього подрібненої яєчної шкаралупи., подрібнених харчових відходів, листя овочевих та плодових культур,а також додавання до нього до 20 кг суміші торфу на 1 тонну сирцю.

Червяки привикають до харчування певним видом кормів і до нового корму звикають не відразу, тому новий корм потрібно добавляти у раціон червяків поступово,  невеликими порціями.

В якості компосту не бажано використовувати перегній, який пролежав більше 2 років, так як у ньому мало споживного для червя.. Не можна використовувати в якості корму свіжий гній - червяки можуть загинути.  

2. Закладка червяків у компост.

Даний етап отримання біогумусу потребує особливої уваги та підготовки.Червяків заселяють в компост разом із споживним субстратом, рівномірно розподіляють їх по поверхні компосту. На кожен квадратний метр закладають не менше 1000-1500 штук червяків. 

Так як червяки не люблять яркого світла,  ящик чи компостну купу необхідно закрити темним повітряпроникним метеріалом.

3. Догляд и підкормка.

Догляд за червяками заключається у підтриманні потрібної температури, спушуванні і поливі гряд чи ящиків, підтриманні відповідної вологості. Для того щоб підтримувати постійну вологість компосту на рівні 50-80%, поливають його за допомогою лійки з мілким отворами водою, попередньо відстояною і температурою 20-24 градусів. Водопровідною водою поливати червя не рекомендовано.

Підгодовувати червяків вперше  тільки через декілька днів після заселення в компост. На одну четверту поверхні ящика чи гряди кладуть свіжий найбільш споживний субстрат товщиною 3-5 см і рівномірно розподіляють його по поверхні. В якості корму використовують стару заварку чаю, кофейну гущу, відходи від картоплі, моркви, буряка, немолочні каші та зіпсовані варені овочі.Через 2-3 тижні знову кладуть 5-7 сантиметровий слой корму,але вже на всю поверхню.Так роблять кожен тиждень, поки ящик не буде повністю заповнений чи висота гряди складатиме не 50-60 см.Процес отримання біогумусу закінчується, коли споживний субстрат повністю перероблений червяками. По часу цей процес складає приблизно три - чотири місяці від заселення.

 Якщо шар субстрату досягає товщини 20 см та більше - його необхідно зрихлити, шляхом проколювання гряди, так як червяки для дихання потребують кисню. Зрихлюють на глибину залягання червяків та коконів без перемішування шарів компосту.

4. Виборка червяків та біогумуса. 

Вибірка червяків проводиться тоді, коли субстрат, де вони живуть, повністю перероблений ,або коли щільність червяків перевищує оптимальну щільність заселення (від 30 до 50 тисяч на один квадратний метр). Для того, щоб провести вибірку червяків,їх декілька днів не годують, лише тоді розкладають порцію свіжого споживного корму товщиною 5-7 см на 1/3 площі, в яку переміщуються голодні червяки.Через 2-3 дні цей шар, разом з червяками знімають. Таку процедуру повторюють 3 рази на протязі трьох тижднів.Біогумус збирають совком і просушують до 40% вологості, після чого просіюють та фасують.